CIRCUIT COURT JUDGE PART 1
William Lockhart – Republican 5,100
CIRCUIT COURT JUDGE PART II
Eric J. Burch – Republican 2,260
Bobby Carter – Republican 4,215
GENERAL SESSIONS JUDGE PART I
Greg Perry – Republican 5,389
GENERAL SESSIONS JUDGE PART II
Gerald L. Ewell, Jr. – Republican 3,483
Garth Roland Segroves – Republican 2,930
DISTRICT ATTORNEY GENERAL
Charles Craig Northcott – Republican 3,767
Felicia B. Walkup – Republican 2,815
PUBLIC DEFENDER
John E. Nicoll – Republican 5,100
COUNTY MAYOR
Judd Matheny – Republican 5,495
Margaret Cunningham – Independent (Runs in August)
COUNTY COMMISSIONER DISTRICT 1 (Top 2)
Helen J. Debellis – Republican 157
Jimmy Hollandsworth – Republican 423
Benny Jones – Republican 271
COUNTY COMMISSIONER DISTRICT 2 (Top 2)
Joey Hobbs – Republican 469
Claude Morse – Republican 426
Mike Stein – Democrat (Runs in August)
COUNTY COMMISSIONER DISTRICT 3 (Top 2)
Ashley Kraft – Republican 288
Laura Cason Nettles – Republican 394
Rose Ann Carden Smith – Republican 413
Scarlett Taylor – Republican 154
COUNTY COMMISSIONER DISTRICT 4 (Both qualify)
Tim Brown – Republican 626
Joseph M. Hodge – Republican 454
COUNTY COMMISSIONER DISTRICT 5 (Top 2)
Pamela Missy Deford – Republican 639
Bonnie Gamble – Democrat (Runs in August)
Tim Morris – Republican 611
Allen Parton – Republican 371
COUNTY COMMISSIONER DISTRICT 6 (Top 2)
Terry Hershman – Republican 473
Jon Holland – Republican 259
Dennis Hunt – Republican 534
Bobby H. Bryan – Independent (Runs in August)
COUNTY COMMISSIONER DISTRICT 7 (All 3 qualify for August)
Rosemary Crabtree – Democrat 34
Jackie A. Duncan – Democrat 54
Tina Reed – Republican 251
COUNTY COMMISSIONER DISTRICT 8 (All 3 qualify for August)
Dwight Miller – Republican 534
Tim Stubblefield – Republican 700
Marian Galbraith – Independent
COUNTY COMMISSIONER DISTRICT 9 (Top 2)
Jenna Amacher – Republican 213
Charles Lynn Sebourn – Republican 383
Frank Watkins – Republican 330
CIRCUIT COURT CLERK
Jenny Anthony – Republican 3,725
Josh Morris – Republican 2,727
COFFEE COUNTY TRUSTEE
John Marchesoni – Republican 5,669
COFFEE COUNTY SHERIFF
Chad Partin – Republican 4,482
Alethia Smart-Rawn – Republican 2,060
Danny Ferrell – Independent (Runs in August)
Brandon Tomberlin – Independent (Runs in August)
COUNTY CLERK
Melissa Northcott Anderson – Republican 5,106
Teresa H. McFadden – Independent (Runs in August)
REGISTER OF DEEDS
Donna Robinson Toney – Republican 5,420
COUNTY SCHOOL BOARD SEAT 1 (All 3 qualify for August)
Thomas E. Ballard – Republican 1,617
Freda K. Jones – Independent
Gordon Matthews – Independent
COUNTY SCHOOL BOARD SEAT 2 (Both qualify)
Gary Cordell – Republican 1,072
Brent Parsley – Republican 1,235
COUNTY SCHOOL BOARD SEAT 3 (All qualify for August)
Jennifer Peacock Hodge – Republican 1,939
Josh Frederik – Independent
Brett Henley – Independent
Kathy Rose – Independent
ROAD SUPERINTENDENT
Benton Bartlett – Republican 3,523
Scott Hansert – Republican 2,661
Ronnie Dale Watts – Democrat 379 (Runs in August)
ROAD COMMISSIONER SEAT 1
Jeff Bush – Independent
ROAD COMMISSIONER SEAT 3 (Both qualify for August)
Carolyn Beaty Duke – Republican 842
James Randy Kennedy – Independent
ROAD COMMISSIONER SEAT 4
James Jamie Weaver – Independent
MANCHESTER SCHOOL BOARD (All 3 qualify for August)
Travis Hillis – Republican 1,019
Lisa Lovelady Gregory – Independent
Prater Powell – Independent
TULLAHOMA SCHOOL BOARD (Both qualify for August)
GiGi Robison – Republican 1,522
Sid Hill – Independent
CONSTABLE SEAT 1
Milton Stanley – Independent (Runs in August)
CONSTABLE SEAT 2
Carl D. Wilson – Independent (Runs in August)
CONSTABLE SEAT 3 (Both qualify for August)
Brian D. Coate – Democrat 149
James V. Sanders Jr. Republican 1,912