Vote Absentee Ballot Election Word Mailbox 3d Illustration
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on reddit
Reddit
Share on email
Email

Franklin County releases Candidate List for Primary

May 3, 2022    Franklin County Candidates

8 Year Term

            Circuit Court Judge-Part 1

                        Bradley Sherman-R Q

            Circuit Court Judge-Part 2

                        John “Cam” Cameron-R Q

                        Andrew S. Cunningham-R Q

            Circuit Court Judge-Part 3

                          Justin C. Angel-R Q

            Chancellor

                        Missy Thomas Willis-R Q

            District Attorney General

                        Courtney Lynch-R Q

                        Mike Taylor-I Q

            Public Defender

                        Ted Engel-R Q

                        Jeff Harmon-I Q

4 Year Terms

            County Mayor

                        Eddie Clark-I Q

                        Brian Crisp-I Q

Chris Guess-R Q

Gene F. Snead Jr.-I Q

                        Dave Van Buskirk-R Q

County Commissioner District 1 Seat A

            Monica Baxter Jeffers-R Q

            County Commissioner District 1 Seat B

                        Lydia Curtis Johnson-R Q

County Commissioner District 2 Seat A

            William “Billy” Anderson-R Q

            Adam P Casey-R Q

County Commissioner District 2 Seat B

            Carolyn Montoye Wiseman-R Q

County Commissioner District 3 Seat A

            James R. Cantrell-R Q

            Reggie Dotson-R Q

            Scottie L. Riddle-I Q

County Commissioner District 3 Seat B

            Dale Schultz-R Q

County Commissioner District 4 Seat A

            Tyler Bauer-R Q

            Tyler Henley-R

J. M. Hogan McDonald-I Q

            Ricky Tipps-R Q

            John W. Skidmore-R Q

County Commissioner District 4 Seat B

            Johnny B. Hand Jr-R Q

            County Commissioner District 5 Seat A

                           Bruce D. McMillan-D Q

                         Brandon Williams-I Q

County Commissioner District 5 Seat B

            Spike Hosch-D Q

County Commissioner District 6 Seat A

            Barbara A. Finney-D Q

            Charles Keller-R Q

County Commissioner District 6 Seat B

            Michelle Earle-I Q

            Jarad Shetters-R Q

County Commissioner District 7 Seat A

            David Eldridge, Jr.-R Q

            County Commissioner District 7 Seat B

                        Grant D. Benere-R Q

Angie P. Fuller-I Q

County Commissioner District 8 Seat A

            Glenn T. Summers-R Q

County Commissioner District 8 Seat B

            James David Kelley-R Q

County Trustee

            Kristie Bell-I Q

            Delinda McDonald-R Q

             General Sessions Judge

            Joseph “Joey” Johnson-R Q

            David L. Stewart-I Q

Sheriff

            Dean Binkley-R Q

            Brian Bear Brewer-I Q

            Tim G. Fuller-I Q

Greg King-R Q

Circuit Court Clerk

            Robert Baggett-R Q

            County Clerk

            Tina Clark Sanders-R Q

            Annette Sisk-I Q

Register of Deeds

            Denise Ingle Marshall-R Q

1st Road Commissioner (Districts 1 & 5)

            Johnny R. Hughes-D Q

2nd Road Commissioner (Districts 2 & 7)

            Chuck Tipps-D Q

            3rd Road Commissioner (Districts 3 & 4)

                        Bobby R. Clark-D Q

                        Chris Stines-R Q

4th Road Commissioner (Districts 6 & 8)

            Wade Hill-D Q

School Board Member District 1

            Floyd Blackwell-D Q

            Sandy Schultz-R Q

School Board Member District 3

            Linda S. Baggett-R Q

            Lance C. Williams-I Q

School Board Member District 5

            Sarah Marhevsky-I Q

School Board Member District 7

            Ashley Bowers-D Q

            Caycee Hanger Roberts-R Q

            Constable District 1

            Mark A Vanzant-D Q

Constable District 2

            Robert Melzer-R

Constable District 3

            Troy Gamble-I Q

            Scott Truslow-R

Constable District 4

            Danny B. Hall-R Q

Constable District 5

            Sandy K Gilliam-D Q

             Constable District 6

                        James Rudy McConnell Sr-D Q

             Constable District 7

                        Casey Matlock-R Q

             Constable District 8

                        Ross Peterson-R Q

Lucky Knott

Lucky Knott

One of Southern Tennessee's most experienced and recognized news broadcasters and play-by-play sportscasters. Current General Manager Rooster 101.5 FM, 93.9 The Duck and Whiskey Country 105.1 and 95.9. He is currently the play-by-play voice of the Coffee County Red Raiders on The Rooster 101.5 and can be heard M-F broadcasting our local news. Lucky has done play-by-play for nearly 3,610 sports events on Radio & TV. He also served 4 years as the Public Information Officer for the Coffee Co. Sheriff's Dept. and taught Radio/TV for 6 years at Grundy County High School.

Related Posts

javhdhay dark haired babe anal fucked pov by rocco siffredi. xvideos3
Scroll to Top
X